reklamı kapat

POPÜLER

bale

Batman’i canlandıran Christian Bale’den Trump hakkında açıklama

Batman Başlıyor, Kara Şövalye ve Kara Şövalye Yükseliyor filminde sergilediği Batman karakteriyle damga vuran Christian Bale, Donald Trump hakkında açıklamada bulundu.

2012 yılında Trump’la tanıştığını söyleyen Bale, Trump’ın kendisini ofisine çağırdığını ve ofiste Trump’la tanıştığını dile getirdi. Bale, Trump’ın kendisini Bruce Wayne sandığını söyledi ve Bruce Wayne gibi giyinip Trump’la görüştüğünü ifade etti. Trump’ın kendisine Wayne’miş gibi davrandığını dile getiren Bale, çok eğlenceli zaman geçirdiğini söyledi. Bale, Trump’ın o zaman başkan olmayı düşündüğünü bilmediğini de belirtti.

Christopher Nolan bu film ile serinin üçüncü filmini tamamlamış oldu. Her ne kadar başlarda tereddüt olsa da Nolan bu tereddüte rağmen, kardeşi ve Goyer ile birlikte, üçüncü filmin senaryo hikâye kısmını geliştirmeye başladılar. Ayrıca Nolan filmde yer alan Bane karakterini oluştururken 1993 yılına ait Knightfall adlı çizgi romandan ilham almıştır. Filmin Çekimleri ise, çeşitli yerlerde gerçekleştirildi. Jodhpur, Londra, Nottingham, Glasgow, Los Angeles, New York, Newark ve Pittsburgh’da dahil olmak üzere. Nolan resim kalitesini optimize etmek için The Dark Knight gibi filmde IMAX kameralar fazla kullanılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kara Şövalye Yükseliyor ne zaman vizyona girdi?

Filmin galasını 16 Temmuz 2012 tarihinde New York’ta gerçekleştirildi.Film 19 Temmuz 2012, tarihinde Avustralya ve Yeni Zelanda’da gösterime girdi. Kuzey Amerika ve İngiltere’de 20 Temmuz 2012 tarihinde gösterime girdi. Filmin ABD’nin Colorado eyaletindeki Denver kentinin, galasında yapılan silahlı saldırı sonucunda, 12 kişi hayatını kaybetmiş ve 58 kişi’de yaralanmıştır. Aynı zamanda filmin müzikleri ise Hans Zimmer tarafından yapılmıştır.

İlginizi çekebilir

Aquaman Türkçe Altyazılı Son Fragman