reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro tasarımı böyle mi olacak?

Huawei’nin 2020 bitmeden gelecek bir sonraki yeni amiral gemisi modeli Huawei Mate 40 Pro, tasarımsal olarak ortaya çıkmış durumda.

Huawei Mate 30 Pro, ambargo nedeniyle Android lisansı alınamadığından pazarda satış konusunda çok fazla ses getiremedi. Teknik ve tasarımsal anlamda ise çok ama çok güçlü olan telefon, biliyorsunuz Google uygulamaları ve servisleri olmadan bu ay bitmeden Türkiye’ye de geliyor. İncelemesine burada yer verdiğimiz kanadı kırık amiral gemisi, yerini ilerleyen aylarda Huawei Mate 40 Pro modeline bırakacak. İşte bu model için firmanın aldığı patent üstünden “tasarım netleşti haberleri çıkmış” durumda. Mate 30 Pro ile hemen hemen aynı olan bu patenti alınmış telefon, farkını arkasında yer alan beşli kamera sistemiyle koyuyor. Bir çentiğe sahip olan ve kavisli kenarları bulunan olası model Mate 40 Pro, toplam sekiz farklı kamera ile karşımıza çıkabilir deniyor. Gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1020 işlemciden alacak denilen telefon hakkında henüz başka bir bilgimiz ise bulunmuyor.

Huawei Mate 40 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an Huawei Mate 40 Pro değil Huawei P40 Pro bekleniyor

Google uygulamaları olmadan yolda olan P40 Pro, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile yolda olan modelin, iki farklı versiyonu bulunuyor. Normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, yeni sızan P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor. Her iki Pro modelin de arkasında yeni nesil periskop kamera bulunuyor. Söylendiği kadarıyla telefondaki yeni nesil periskop kamerasında prizma + iki adet ayna kullanıyor ve bu sayede 10x optik zoom sunulacağı, dijital zoom’un ise 100x’e ulaşacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10