reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili son bilgiler

P20 ve P20 Pro modelleriyle gerek tasarım gerekse kamera performansı konusunda büyük bir başarıya imza atan Huawei, gelecekte piyasaya sunacağı telefonla bir ilke imza atabilir. Japon kaynak Nikkei’nin aktardığı bilgiye göre Huawei, katlanabilir ekranlı telefonunu Samsung’dan önce piyasaya sürebilir.

Huawei’nin bu konu için Çin merkezli üretici BOE ile iş birliği kurduğu belirtiliyor. Gelen son bilgiler, Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonunu önümüzdeki yılın başına satışa sunulacağını söylüyor. Daha önce ortaya çıkan iddialarda ekran boyutunun 8 inç olacağı iddia edildiğini hatırlatalım. Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonunu ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz ortaya çıkmasa da yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung da katlanabilir ekranlı telefonuyla iddialı geliyor

Samsung bilindiği üzere 2012 yılında bükülebilir AMOLED ekran üretimi için YOUM adı verilen bir şirket kurmuştu. YOUM isimlibükülebilir OLED ekranlar, cam yerine esnek ve geçirgen bir malzeme ile kaplanıyor. Esnek AMOLED ekranda bir TFT film, Organic Layer Encap adında bir film ve ekranın polarize olmasını sağlayan Polariser film bulunuyor. YOUM ekranlarda yüksek çözünürlüğü ve bükülebilmeyi sağlamak için cam yerine özel bir plastik madde kullanılıyor. Samsung’un uzun zamandır dedikodusu konuşulan katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy X hakkında Samsung Mobile başkanı Koh Dong-jin kısa bir süre önce açıklamada bulunmuştu.

Koh Dong-jin’in açıklamasına göre Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak. Geçtiğimiz nisan ayında Seul’de gerçekleşen Display TechSalon etkinliğinde konuşan Kim Tae-woong, şu anda çerçevesiz ekranların popüler olduğunu ve katlanabilir ekranlı telefonların ticari hale gelmesinin 2019 yılını bulacağını ifade etmişti.4K çözünürlük sunan katlanabilir ekranla birlikte geleceği belirtilen telefonla ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlgili Video

İşte bu geleceğe hazırlanıyoruz