reklamı kapat

POPÜLER

Hugh Jackman

Hugh Jackman, James Bond rolünü neden reddetti?

Yakında zamanda Wolverine karakterine veda eden Hugh Jackman’ın seneler önce James Bond’u oynama fırsatını geri çevirdiği ortaya çıktı. Sevilen oyuncu bu kararın nedenini  açıkladı.

Aslına bakarsanız Hugh Jackman’ın adı daha önce birkaç kez James Bond’la birlikte anılmıştı. Pek çok izleyici onun bu rol için biçilmiş kaftan olduğun düşünüyordu. Fakat beklenen bir türlü olmadı. Son gelişmelere bakılırsa bunun nedeni Hugh Jackman’ın rolü reddetmesiymiş! Başarılı oyuncu yeni filmi The Greatest Showman’ın tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte basın karşısına çıkan Jackman, Variety‘nin kendisiyle gerçekleştirdiği röportajda konuştu. Herkesin peşinde olduğu bu rolü neden reddettiğini anlattı.

Gerçekçilikten uzaktı

“X-Men 2’nin çekimlerine başlamak üzereydik. Menajerim beni arayıp James Bond rolüyle ilgilenip ilgilenmediğimi sordu. O dönemde James Bond senaryolarının giderek gerçeklikten uzaklaştığını hissediyordum. Daha gerçekçi ve karanlık bir hikaye denemeleri gerektiğini düşünüyordum. Fakat benim senaryoya karışmamamın mümkün olmadığını, sadece rolü oynayacağımı söylediler. Bunun yanında X-Men ve James Bond derken farklı işler yapamayacağımı fark ettim.”

Hugh Jackman’ın bu kararında kendince haklı olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen onu James Bond olarak görmek de fazlasıyla güzel olurdu diye düşünmeden edemiyoruz.