reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai’den yolculuklara yeni boyut getirecek “çift bölge ses teknolojisi” [Video]

Yeni nesil Hyundai otomobillerinde görmeye başlayacağımız bu premium sınıf teknolojisi, araç içerisinde bambaşka bir ambiyans yaşanmasına olanak tanıyacak.

Mercedes, Audi ve BMW gibi premium otomobil üretimi gerçekleştiren markalar, geliştirdikleri özgün teknolojilerle kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışır. Amansız bir mücadelenin var olduğu bu ligde verimli bir motor yapmak veya konforlu bir sürüş vadetmek kadar fark yaratan teknolojiler de üretmenin elzemliği göz ardı edilemez. Hele ki teknolojinin geldiği son noktayı gördüğümüzde. Bunu Mercedes’in çarpışma öncesi gürültü koruma sistemi veya Audi’nin yeni A8‘de karşımıza çıkarttığı yan bölge koruması gibi desteklerle örnekleyebiliriz. Bu furyaya katılmak konusunda önemli bir çalışma içerisinde olan Hyundai de, üst sınıflarda gördüğümüz çift bölge ses teknolojisini yeni nesil otomobillerine getirmeye hazırlanıyor. İlk detayları paylaşılan teknoloji ön ve arka bölümde çok ciddi bir kullanıcı deneyimi farkı yaratma iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4 yıldır geliştiriliyor

Sistemin çalışma felsefesi aslında adından da anlaşılabileceği kadar basit fikir üzerine yürüyor. Video örneğinde görüldüğü gibi, ön bölümde klasik müzik deneyimi yaşanırken aynı anda arka bölümde farklı bir müzik türü birbirlerine negatif şekilde nüfuz etmeden deneyimlenebilecek. Bu teknolojiyle ilgili açıklamalarda bulunan Hyundai; “Kişiye özel, bağımsız ses alanları ile daha konforlu ve eğlenceli bir ulaşım ortamı bizleri bekliyor. Bluetooth üzerinden bağlanabilme desteği sayesinde bu sistem özellikle kulaklıklara gömülen çocuklara büyük fayda sağlayabilir. Bu donanıma bir araçta bulunan yolcular, diğer ses akışlarından etkilenmeden kendi ambiyanslarını oluşturabilecek.” diyerek sürücüler için de daha izole bir deneyime işaret etti. 2014‘ten beridir geliştirilme aşamasında olduğunu öğrendiğimiz projenin iki yıl gibi bir süre içerisinde kullanıma hazır hale getirilmesi amaçlanıyor.

İLGİLİ HABERLER