reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai, Paris’teki en büyük kozunu henüz oynamadı: RN30 geliyor! [Video]

Hyundai, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı kapsamında, markanın en yeni performans otomobili RN30‘u otomobil tutkunlarıyla bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Yeni nesil i30 üzerinden geliştirilen RN30 modeli, Hyundai’nin motorsporları ekibi tarafından safkan bir performans otomobili kimliği ile bir araya getiriliyor. Seat Leon Cupra, Ford Focus RS ve Renault Megane RS ile birlikte amansız bir mücadelenin içinde olacak olan Hyundai RN30‘un bu ligde pastadan pay alması adına motor performası ile birlikte tasarım hatları da olduka önem arz ediyor.

2017 yılında satışa çıkacak olan Hyundai RN30, ilk başta 2 adet standart versiyon ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Ekibin başında yer alan ve geçmişte BMW’nin performans geliştirme merkezi M Performans’ta mühendislik yapan Albert Biermann, ileriki süreçte satışa sunulacak standart modellerin üzerine sonradan performans paketlerinin ekleneceğini belirtti. 2.0 litrelik turbo beslemeli motorun görev alması beklenen Hyundai RN30’un Dyno testindeki verilerinde 264 beygir gücünde olduğu görülüyor. Lakin bu değer aracı geliştiren ekip tarafından maksimum değer olarak açıklanmadı. Hyundai RN30’da performans paketi adapte edilmeden alınan bu teknik verilernden yola çıkarak, sınıfının gerekliliklerini şimdiden karşılayabiliyor demek çok da yanlış olmaz.

İLGİLİ HABERLER