reklamı kapat

POPÜLER

Kendi çizgisini oluşturacak; Hyundai N kendi otomobilini yapacağını duyurdu!

Standart versiyon üzerine geliştirilen performans odaklı modeller, Hyundai N ekibi tarafından sıfırdan yaratılacak bir projeyle boyut değiştirecek.

Otomobil gündemini takip edenler, “N” harfinin artık gelecek vadeden bir performans markası olduğunu biliyor. Hyundai’nin oldukça deneyimli bir ekiple birlikte hayata geçirdiği departman i30 ve Veloster modelleriyle ilk temsilcilerini yollara çıkartmaya başladı. Kısa vadede Kona için de girişim içerisinde olacağını bildiğimiz N’in standart versiyonlara özel olarak sunulan donanım versiyonları için de geliştirmeler yapacağına i30 N Line ile şahit olduk. Bugüne kadar karşımıza çıkartılan ve planlanan tüm modelleri, standart versiyonlar üzerine geliştirilmiş otomobiller olarak projelendiren marka sürecin bu şekilde devam etmeyeceğini duyurdu. Departmanın önemli isimlerinden Thomas Schemera tarafından yapılan açıklamalar gündeme getirilen bu otomobilin karakteriyle de performans rozetinin hakkını vereceğine işaret ediyor.

Karar verilmiş durumda

Veloster N için Nürburgring’de düzenlenen özel bir etkinlik sırasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Schemera, departmanın ilk adımlarını başarılı şekilde geri bırakmaya hazırlandıklarını ifade etti. Bundan sonraki süreçte N departmanının tamamen kendine özgün bir otomobil için hazırlık yapacağının altını çizen Schemera;”Otomobilin çıkış noktasındaki düşünce Hyundai markasını daha da güçlü hale getirmek. Duygulara hitap etmek istiyoruz. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki bu herhangi bir Hyundai modeli üzerine geliştirilmiş bir proje değil. Yüksek performans sınıfında yer alacak olan bambaşka bir otomobilden bahsediyoruz.” diyerek departmanın başkanı Albert Biermann’ın da çok istekli olduğunu dile getirdi. Kullanılacak olan motor ve gövde tipiyle alakalı şimdilik herhangi bir detayın verilmediği projeyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.