reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

MacBook
MacBook Apple

İddiaları gelen katlanabilir ekranlı MacBook nasıl görünebilir?

Uzun zamandır gündemde olan katlanabilir iPhone yanında katlanabilir ekranlı MacBook söyletisi de gündeme gelmişti.

Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young, geçtiğimiz günlerde ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025 yılından önce karşımıza çıkmayacağını aktardı. Bu önemli bir detaydı ancak esas dikkat çeken Ross Young tarafından ortaya atılan MacBook iddiası oldu. Gerçekten çok sağlam kaynağa göre Apple’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook planı da bulunuyor. MacBook’lara şimdiye kadar dokunmatik ekran dahi getirmeyen teknoloji devi, burada ilginç bir plan yapıyor gibi görünüyor.

Peki böyle bir dizüstü nasıl olabilir? Apple katlanabilir ekranı bir MacBook modelinde nasıl kullanabilir? Bunun için hazır konseptler hazırlandı. Burada en mantıklı bulunanlardan birisi yukarıdaki seçenekler oldu. Majin Bu tarafından hazırlanan konseptlerde, ekran üstten alta kadar uzatılıyor ve böylece aradaki boşluk ortadan kalkıyor. Bu konseptlerde fiziksel klavye ile Touch Pad birimleri de korunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak Apple’ın fiziksel klavyeyi kaldırıp hemen aşağıdaki gibi tamamen ekrandan oluşan bir MacBook modeli hazırlama ihtimali de bulunuyor. Daha önce de aktardığımız gibi son dönemde katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar modelleri artıyor.

Bu ürünler kullanıcılara devasa ekranı taşınabilir hale getirme şansı tanıyor. Şu an yüksek fiyatları nedeniyle çok öne çıkamayan bu ürünler, ileride standart hale gelebilir. Bu açıdan alan eninde sonunda Apple da aktif olarak giriş yapabilir.

Katlanabilir ekranlı MacBook yanında bu da dikkat çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın