reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2
Huawei Mate X2
Huawei Mate X2

İlginç detaylar var; Huawei Mate X2 tasarımı böyle mi olacak?

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, 2020’de söylendiği kadarıyla ikinci modele kavuşacak. Peki Huawei Mate X2 tasarımı böyle mi olacak?

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, en son duyduğumuz kadarıyla Çin’de güzel satış rakamlarına ulaşıyor. Tanıtıldıktan sonra satışa çıkması Galaxy Fold’un başına gelenler nedeniyle çok uzun süren cihaz, yukarıda da dediğimiz gibi 2020’nin ikinci yarısında yerini Huawei Mate X2 modeline bırakacak. İlk modelden alınan dersler ile daha iyi hazırlanacak denilen telefonun, alınan patentler üstünden potansiyel tasarımı ortaya çıkmış durumda. Bu patente göre ilk sürüm ile benzer yapıda görünen ancak biraz daha yuvarlak hatlara sahip olan telefon, gövdeye entegre stylus kalem ile dikkat çekiyor. Kameraların yer aldığı yan bölümünde bir ekran taşıyacağı da aktarılan Mate X2, şimdilik güzel olacak izlenimi oluşturuyor. Ekranı yine geriye doğru katlanacak ve yandaki bölümüyle tek elde rahatlıkla tutulabilecek Mate X2, patentlerde dört adet arka, iki adet ön kamera ile görünüyor. Bu kurulumun son sürümde değişeceği tahmin edilirken, Mate X2’den önce Mate X’in “Mate Xs” versiyonunun geleceğini de belirmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Ufak deneme üretimlerinin başladığı aktarılan yeni modelin direkt olarak Kirin 1020 işlemci üstüne kurulması bekleniyor. Şu an bu işlemci “Baltimore” kod adıyla aktif olarak geliştiriliyor. Heyecan verici 5 nm üretim sürecinden çıkan ve Kirin 990’lara göre tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans sunacak denilen işlemci, bu açıdan Mate X2‘yi sektörün en güçlü telefonlarından birisi yapacak gibi görünüyor. Bu işlemcinin yeni katlanabilir modelden önce Mate 40 Pro’da kendisine yer bulma ihtimali de bulunuyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu