reklamı kapat

POPÜLER

robot sophia

İnsansı robot Sophia Türkiye’ye geliyor

Hanson Robotics tarafından geliştirilen “dünyanın en akıllı robotu” Sophia, Türkiye’ye geliyor. Marketing Meeptup 2018 etkinliği kapsamında getirilen robot etkinlikteki yerini almaya hazırlanıyor.

Dünyanın ilk vatandaşlık alan robotu Sophia aynı zamanda popüler bir figür haline dönüşmüş durumda. Suudi Arabistan vatandaşı olan robot, büyük teknoloji etkinliklerinden Jimmy Fallon’ın Tonight Show’una kadar “dünyayı” dolaşıyor. Sorulara verdiği esprili bir o kadar da ilginç yanıtlarla dikkat çeken robot yapay zekanın geleceği hakkında fikir edinmemiz için çok küçük bir adım adeta. “Sosyal robot” olarak tanımlanan Sophia, insanları görebiliyor ve yüzlerini hatırlayabiliyor. Gelişen bir yapay zekaya sahip olan robot, diyalog kurmakta da pek zorlanmıyor. Hatta insan ırkını ele geçirmeye yönelik şakalar dahi yapıyor. Bu hayli ilginç robot şimdi İstanbul’da Marketing Meeptup 2018’e katılmaya hazırlanıyor.

Marketing Meeptup 2018

19 Nisan‘da gerçekleşecek olan etkinlik bu sene “deneyim” teması ile iş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanarak klişelere meydan okuyor. Uniq Hall İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikte alanında öne çıkan konuşmacılar da deneyimlerini aktaracak. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Üyesi olan Sophia da etkinlik kapsamında bir söyleşi gerçekleştirecek. Hayli ilginç olacağa benzeyen etkinlik içinse erken kayıtlar başlamış durumda. Daha detaylı bilgi ve erken kayıt için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Video