reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X’un “ucuzlamasını” bekleyenler için kötü haber

Apple‘ın kendisi için yeni bir devri başlatan akıllı telefonu iPhone X, biliyorsunuz 2018 içerisinde yenilenecek. Yeni model çıktığı zaman eskisi ucuzlar diyenler içinse kötü bir haberimiz var.

Apple‘a yönelik kararlı analizleri bulunan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasını bugün güncelledi. Analiste göre teknoloji devi, ikinci jenerasyon iPhone X çıktığı zaman ilk jenerasyonu ucuzlatmak yerine satıştan kaldıracak. Peki şirket bu adımı neden atacak? Ming-Chi Kuo’ya göre ilk modele yapılacak “indirim”, yeni gelecek LCD ekranlı 6.1 inç iPhone’a darbe vurma riskini taşıyor. Face ID teknolojisini bu modele LCD ekran üzerinden entegre edeceği konuşulan şirket, yeni modellere darbe vurmamak adına “gelece merhaba deyin” diyerek tanıttığı ilk iPhone’u raftan çekecek. Bu ticari olarak oldukça mantıklı görünürken, kullanıcılar içinse kötü bir haber anlamına geliyor. Çünkü ilk iPhone X’un satıştan kalması ikinci el fiyatları da artırır tahminleri yapılıyor.

İkinci jenerasyon iPhone X, duyumlara göre daha gelişmiş bir Face ID sistemine sahip olacak.  Genel olarak çok güzel çalışan ancak bazı durumlarda sıkıntı çıkartabilen Face ID, görünüşe göre yeni modelle daha da iyi hale geliyor. İkinci jenerasyon modelin aynı zamanda tasarımsal olarak da geliştirileceği söyleniyor. Özellikle “ekran-gövde” oranının artırılabileceği belirtilen telefon, daha da ince çerçeveler ile gelecek gibi görünüyor. Şirket ayrıca Face ID’ye güç veren TrueDepth kamera sistemini ufaltmak için de aktif olarak çalışıyor.

Apple’dan “iPhone X Plus” modeli de geliyor

iPhone X’un nispeten ufak gövdesi “Plus” modele olan talebi oldukça artırıyor. Özellikle büyük elli kullanıcıların gelmesini istediği büyük gövdeli yeni nesil iPhone, 2018’de kesin olarak raflardaki yerini alıyor. Bu telefon için LG için yapılan panel anlaşmaları bulunuyor.

İlgili Video

YORUMLAR