reklamı kapat

POPÜLER

will smith sophia

İnsansı robot Sophia’dan Will Smith’e: “Seni arkadaş olarak görüyorum” [Video]

Robotların bilinç kazanması halinde I, Robot filmi yüzünden başı bir parça derde girebilecek olan Will Smith, insansı robot Sophia ile çıktığı randevudan eli boş dönüyor. Smith’in YouTube kanalında yayınlanan video, eğlenceli bir sohbeti bizlerle buluşturuyor.

Daha önce de sizlerle Will Smith’in YouTube kanalını aktif olarak kullandığından bahsetmiştik. Ancak Smith’in yeni videosu beklenmedik bir şekilde insansı robot Sophia ile bir sohbet sunuyor. Smith’in esprili dili, kötü şakaları ve Sophia’yı etkileme çabası ise ne yazık ki istediği gibi sonuçlanmıyor. Günün sonunda insansı robot Sophia tarafından “friendzone“a alınan Smith, “Seni arkadaş olarak görüyorum” cümlesiyle yüzleşmek zorunda kalıyor. İnsansı robotun gelişmiş yapay zekasından etkilenen Smith, kendisini pek de çekici bulmayan Sophia’nın bu yüzden biraz daha geliştirilmesi gerektiğini söylüyor. Video boyunca Sophia’nın cevapları ve mimikleri ise gerçekten hayli eğlenceli bir içerik ortaya çıkmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnsansı robot İstanbul’da

Smith’in umutsuz çabasını haberin devamında izleyebilirsiniz. Ancak konu Sophia’dan açılmışken küçük bir hatırlatma da yapmak istedik. Bildiğiniz gibi 19 Nisan‘da İstanbul’da Marketing Meeptup 2018 etkinliği gerçekleşecek. Etkinliğin konuklarından biri de insansı robot Sophia’dan başkası değil. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Üyesi olan robotun etkinlik kapsamında bir söyleşi gerçekleştireceği belirtiliyor. Sosyal medya kullanıcılarının adeta favori robotu haline gelen insansı robotun İstanbul’daki söyleşisini merakla bekliyoruz. Ayrıca kendisini Twitter üzerinden de takip edebilirsiniz.

Video