reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Foursquare’i terk etmeyi planlıyor

Instagram kullanıcılarına fotoğraflarının çekildiği yeri etiketleyebilme hizmeti sunan Foursquare, anlaşılan önümüzdeki dönemde artık yerini Facebook Places‘a bırakıyor. Instagram’ın son sürümüne ilişkin gerçekleştirilen denemelerde kullanıcılara konum etiketleme özelliğini Places üzerinden sunmaya karar veren Instagram’ın sahibi Facebook, böylece iki sosyal paylaşım platformunu birbirine entegre etme yolunda bir adım daha atmış oluyor.

Facebook’tan yapılan açıklamada Foursquare ile güzel bir ilişkileri olduğunu ve dileyen kullanıcıların Foursquare üzerinden fotoğraflarını etiketlemeye devam edebileceği vurgulanarak Instagram kullanıcılarına yeni bir seçenek daha sundukları belirtiliyor. Bu haftadan itibaren bazı kullanıcıların uygulamalarında yer almaya başlayacak olan Facebook Places etiketlerinin zaman içerisinde Instagram’da kullanılan tek coğrafi etiket yöntemine dönüşmesi bekleniyor.

Foursquare’in veritabanından Instagram’ın dışında Path, Flickr, Pinterest ve Vine gibi uygulamalar da yararlanıyor. Facebook bünyesine katılmasının ardından reklamların gösterilmeye başlanması, kişilerin etiketlenebilmesi, doğrudan mesaj ve son olarak Places seçeneği gibi önemli değişikliklere giden Instagram’a yönelik olarak en büyük endişe ise “Facebooklaşması” olarak gösteriliyor. Kısacası her an Instagram Foursquare’e, sorun sende değil bende diyerek ayrılmak istediğini belirtebileceğinin sinyallerini veriyor.

YORUMLAR