reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kendi rekorunu kırdı

Instagram‘ım popülerliği hız kesmeden artmaya devam ediyor. Platform tarihinde bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Instagram’ın popülerliği karşısında benzer uygulamaların durması çok zor görünüyor. Sevilen fotoğraf paylaşım uygulaması kendi tarihi içinde bir rekor kırarak dünya çapında 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz eylül ayında 800 milyon olan bu sayıya bir yılda 200 milyon kullanıcı eklenmiş durumda. Ondan önceki yıl da 200 milyon civarı kullanıcı kazanan platformun yıllık büyümesinin düzeni ise diğer uygulamaları kıskandıracak seviyede. Platformun düzenli olarak yeniliklerle kendini dinamik tutmasının da bunda etkisi büyük. Özellikle Hikayeler sayesinde kaybetmeye başladığı popülerliğini hızla geri kazanan uygulama aynı zamanda platformu “iş için” kullanan kullanıcılar için de sağlam bir zemin oluşturmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ulaşılabilecek devasa bir kitle

Firma toplam kullanıcı sayısının yanında henüz aylık aktif kullanıcı sayısını paylaşmadı ancak mevcut kullanıcı sayısı reklam sektörü için de çok cezbedici bir portre çiziyor. En son açıklanan aylık aktif kullanıcı sayısı ise geçtiğimiz yıl 300 milyon kullanıcı seviyesindeydi. Platform son olarak IGTV’yi de duyurarak aslında planlarını nasıl ilerleteceğinin de sinyallerini verdi. Daha önce platforma 1 saatlik uzun videolar dahil edeceğiniz yazdığımız fotoğraf paylaşım uygulaması bunu yapmak yerine IGTV isimli ikinci bir uygulama çıkardı. En basit tabirle Vine gibi dikey videolar atabileceğiniz ancak bu videoların süresini 1 saate kadar çıakrabileceğiniz bir uygulama diyebiliriz.

İlgili video

IGTV tanıtımı

İLGİLİ HABERLER