reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War’daki efsane savaşın kamera arkası [Video]

Artık hepimiz Avengers 4 konuşmaya başlamışken Avengers Infinity War kamera arkası görüntüleriyle karşımıza çıkmaya başladı. Marvel tarafından paylaşılan görüntülerde Wakanda Savaşı ve Titan’daki mücadelenin görsel efektlerle nasıl baştan yaratıldığı gözler önüne seriliyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War‘un beyaz perdeye taşınmasında görsel efektlerin önemi büyük. Filmin kötüsü olan Thanos‘u yaratmak bile başlı başına büyük bir emek istiyor. Görsel efekt ağırlıklı filmleri gerçekçi bir şekilde anlatabilmek ise oldukça zor. Teknoloji ne kadar gelişse de, sanal ortamda oluşturulan sahneler ne kadar uzunsa, o kadar problemli bir hal alabiliyor. Avengers Infinity War ise bu durumu başarılı bir şekilde kotardı. Bunu yapabilmek için görsel efektlere ciddi bir bütçe ve zaman ayrılması gerekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Infinity War’un görsel efektlerle neleri nasıl yaptığını ise paylaşılan video sayesinde görüyoruz. Özellikle Thanos’un beyaz perdeye yansıtılması onları zorlamış gibi görünüyor. Gövde çekimleri ayrı bir şekilde kaydediliyor. Ardından yüz, konuşma ve mimikler hareket yakalama teknolojisiyle kaydediliyor. Bu iki farklı görüntü bir araya getirilerek tutarlı bir karakter elde ediliyor. Öte yandan Wakanda Savaşı ve Titan‘daki ortamı yaratmak için de büyük efor sarf edildiğini görebiliyoruz. Filmin görsel efekt çalışmalarına dair görüntüleri haberimizin girişindeki videoda bulabilirsiniz.