reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, web sürümünde hikaye tasarımını güncelledi

Sosyal medyanın en popüler ağlarından birisi olan Instagram, mobil yanında masaüstü deneyimini de geliştiriyor. İşte detaylar;

Instagram, Story yani hikaye altyapısı için geliştirmelere devam ediyor. Firmanın yaptığı son güncelleme ise web sürümü için oldu ve arayüz yenilendi. Yakında herkes için geleceği aktarılan yeni arayüz, kişilerin hikayeleri yukarıda gördüğünüz tasarımda izlemesine imkan tanıyor. Bu yapıda geçilen ve gelecek hikayeler açık şekilde görülebiliyor ve bu da gezintiyi daha kolay hale getiriyor. Sade ancak modern bir arayüz hazırlayan firma, halen en çok mobilde kullanılıyor ancak web tarafı da düzenli olarak büyüyor.

Instagram Reels için kısa süre önce bir açıklama geldi

Instagram, biliyorsunuz Snapchat’ten aldığı “Hikayeler” altyapısı ile inanılmaz bir başarıya ulaştı. Bu hamlesi çok tartışılan ancak kısa zamanda unutulan platform, daha sonra TikTok‘tan alınan video özelliği Reels ile ses getirmişti. Halen bilmeyenler için Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor. İşte bu özellik hakkında geçtiğimiz güb bir açıklama yapan Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etti. Mosseri ayrıca “Reels, şu an henüz güçlü ve yenilikçi komedi unsurlarına ev sahipliği yapabilecek kapasitede değil” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un MacBook Pro odaklı reklamı