reklamı kapat

POPÜLER

Intel

Intel, yeni bir giyilebilir ürünün hazırlığı içerisinde

Son dönemde güvenlik açıklarıyla gündemden düşmeyen işlemci devi Intel, sektörden gelen bilgilere göre yeni bir hazırlık içerisinde. Ortaya çıkanlar doğruysa şirket akıllı bir gözlükle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Daqri firmasıyla endüstriyel artırılmış gerçeklik gözlüğü pazarında aktif olarak yer alan Intel, görünüşe bakılırsa son tüketiciye de oynamak istiyor. Bloomberg’in haberine göre şirket 2018 içerisinde akıllı bir gözlükle karşımıza çıkmayı planlıyor. Şu an şirket içerisinde Superlite olarak isimlendirilen gözlük, söylendiği kadarıyla Tayvan merkezli Quanta Computer tarafından üretilecek. Bluetooth teknolojisiyle akıllı telefonlara bağlanabileceği belirtilen gözlük, bünyesindeki lazer projektör ile kişilerin gözleri önüne bilgiler getirebilecek. Henüz ürün hakkında resmi bir doğrulama yapmayan şirket, belirtildiği üzere yeni ürününü Vaunt isimli bir şirket üzerinden satışa çıkartacak. Bu şirket içerisinde 2015 yılında satın alınan Recon Instruments çalışanları da bulunacak. Geçtiğimiz yıl kapatılan şirket, akıllı gözlükler ürettiği için alanda geniş bir tecrübeye sahip. Bu da Intel’in akıllı gözlüğü için büyük önem arz ediyor.

Intel zorlu bir alana girmeyi planlıyor

Intel’in bu gözlükle işi oldukça zor görünüyor. Burada da detaylarına değindiğimiz üzere akıllı gözlüklerin günümüz şartlarında işi çok zor görünüyor. Artırılmış gerçeklik tarafında olmasına rağmen işi zor görünen bu ürün, kişilerin gündemine çok fazla gelecek gibi görünmüyor. Mevcut teknolojiler odağında ucuz da olmayacağı belirtilen akıllı gözlük, teknik olarak yapılabilecek seviyede bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.