reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesine MagSafe destekli ekstra güç takviyesi geliyor

MagSafe teknolojisi iPhone 12 ailesiyle birlikte kullanılmaya başlanmıştı. Cüzdanlar ve şarj istasyonları için tasarlanan bu özellik çok yakında önemli bir yeniliği kullanıcılarla buluşturabilir. Bloomberg‘in aktardığı bilgiye göre  Apple, MagSafe destekli bir kablosuz şarj sistemi geliştiriyor.

Advertisement

Kullanıcıların bu şarj sistemini iPhone 12 modellerinin arkasına takabilecekleri ve bu sayede bu sistemin telefonlara ekstra güç sağlayacağı ifade ediliyor.  Bu cihazın ince bir tasarıma sahip olacağ göz önüne alınırsa bu sistemin yeni modellere çok fazla bir güç desteği sunması beklenmiyor. Geliştirilme aşamasında olan ürünün piyasaya çıkıp çıkmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Çünkü gelen son bilgilerde telefonun aşırı ısındığından söz ediliyor. Böyle bir durumun devam etmesi durumunda Apple’ın bu projeyi iptal etme olasılığı bulunuyor.  Hatırlanacağı üzere benzer bir durum AirPower modelinde de yaşanmış ve Apple bu projeyi rafa kaldırmıştı.

iPhone 12 ailesine özel şarj sistemi ne zaman satışa sunulacak?

Şirket AirPower modelini çıkarmasa da MagSafe destekli şarj sistemini satışa sunmuştu. Bu sistem hem Apple Watch’u hem de iPhone’ları kablosuz olarak şarj etmeye imkan tanıyor. Steve Moser, iOS 14.5 betanın kodlarında şarj sistemine ait izler olduğunu belirtse de Apple bu iddiaları reddetmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın