reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 mini sonrasında beklenmedik bir gelişme yaşanabilir; işte detaylar

MacRumors‘un DigiTimes’ın aktardığı habere göre Apple, iPhone 13 mini’nin montajı için Tayvan’ın ikinci en büyük elektronik üreticisi Pegatron ile iş birliğini yenileyecek. Ayrıca gelen son raporlarda mini modeliyle ilgili bir üzücü gelişme de ortaya çıkmış durumda.

Advertisement

Apple geçtiğimiz yıl Pegatron’un Şanghay’daki fabrikasında öğrencileri yasalara aykırı olarak çalıştırdığını öğrenmiş ve şirketle olan çalışmalarını geçici olarak askıya almıştı. Çin yasaları, stajyer öğrencilerin gece mesaisinde çalıştırılmasına veya fazla mesaiye bırakılmasına izin vermiyor. Ancak Pegatron’daki öğrenciler yasağı dinlemeden hem gece çalışıyor hem de fazla mesaiye kalıyorlardı.

Yeni gelen bilgiler ise üreticinin tekrardan Apple ile anlaşmaya vardığını söylüyor. Anlaşılan Pegatron yaşanan sorunları çözüme kavuşturmuş ve Apple ile iPhone 13’ün üretimi konusunda uzlaşmış. iPhone 12 mini’nin satışlarının düşük olması sebebiyle Apple’ın iPhone 13 mini’den sonra mini modelini satışa sunması beklenmiyor. Halbuki Apple, 12 mini’yi satışa sunmadan küçük ekranlı telefon satın almayı düşünen kullanıcıların mini modeline rağbet göstereceğini bekliyordu.  Pek tabii 13 mini’nin yüksek satış rakamlarına ulaşması durumunda şirketin fikrini değiştirme olasılığı da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 mini hangi özelliklere destek verecek?

Mevcut modelden daha ince ekran çerçevelerine sahip olmasını beklediğimiz iPhone 13 mini’nin 2.340 x 1.080 piksel çözünürlüklü 5,4 inç ekranın ve A15 Bionic işlemcisinin yer alacağı söyleniyor. 12 megapiksel çözünürlüğünde çift arka kameraya geleceği ifade edilen telefonda kablosuz şarj teknolojisi de yer alacağı dile getiriliyor. iPhone 13 mini haricinde bu yıl iPhone 13’ün, 13 Pro’nun ve 13 Pro Max’in de tanıtılması bekleniyor. Yeni modellerle ilgili tüm detayların eylül ayında açığa kavuşacağını söyleyelim.

Haberde kullanılan görsel Phonearena‘dan alınmıştı

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi