reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 14 ailesinde yer alacak 3 nm’lik işlemci hakkında son detaylar

Apple’ın işlemcilerini üreten TSMC, 3 nm’lik işlemcileriyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Paylaşılan bilgilere göre 3 nm’lik işlemcilerin üretimi 2022 yılının ikinci yarısında başlayacak. TSMC’nin 3 nm’lik işlemcilerden önce 4 nm’lik işlemcileri piyasaya süreceği belirtiliyor.

Apple’ın eylül ayında lanse edeceği konuşulan iPhone 13 ailesinde 5 nm’lik A15 Bionic işlemcisinin kullanılması bekleniyor. TSMC’nin piyasaya süreceği 3 nm’lik işlemcinin mevcut işlemcilerden yüzde 30 daha iyi enerji verimliliğine sahip olacağı belirtiliyor. İşlemcinin aynı zamanda yüzde 15 daha güçlü bir performans sergileceği de dile getiriliyor. Büyük bir ihtimalle iPhone 14 ailesinde göreceğimiz 3 nm’lik işlemcinin dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip olacağı iddia ediliyor. İşlemcinin hem daha az enerji haryacağı hem de çok daha iddialı performans sunacağı konuşuluyor. Apple’ın iPad’lerde tercih ettiği gibi yeni iPhone modellerinde A işlemlerinden vazgeçip M işlemcilerine geçme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi ne gibi özelliklere destek verecek?

Tasarım açısından radikal bir değişikliğe sahip olması beklenmeyen iPhone 13 ailesinin daha ufak bir çentikle geleceği ifade ediliyor. Daha ufak ekran çentiği sayesinde yeni modellerdeki ekran deneyiminin sonsuz ekran deneyimine bir adım daha yaklaşacağı söyleniyor. Çentiksiz ekran tasarımının önümüzdeki yıl satışa sunulacak yeni iPhone modelinde kullanılacağı dile getiriliyor. A15 Bionic işlemcisi ve geliştirilmiş kamera performansı yeni modellerde yer alması beklenen özellikler arasında.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı