reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone 9, iPhone Xs ve iPhone Xs Plus karşı karşıya

iPhone X’un satışa sunulmasının ardından teknoloji dünyası Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği yeni iPhone modellerini dört gözle beklemeye başladı. Eylül ayında tanıtılmasını beklenen yeni iPhone modellerinin bu yıla da damga vurması bekleniyor. Bu yıl tanıtılacak iPhone modellerinin iPhone Xs, iPhone Xs Plus ve iPhone 9 adıyla karşımıza çıkacağı iddia ediliyor.

iPhone 9’un daha uygun fiyat etiketine sahip olması için gövdesinde bir önceki modelde olduğu gibi alüminyum malzemenin yer alacağı belirtiliyor. Kablosuz şarj teknolojisi için telefonun arkasında cam malzemenin kullanılacağı iddia ediliyor. iPhone Xs ve Xs Plus’ta ise paslanmaz çelik ve cam malzemelerin kullanılması bekleniyor. Apple’ın iPhone 9’da tek kamera, iPhone Xs ve Xs Plus’ta çift kamera yer vereceği söyleniyor. Yapılacak sensör iyileştirmeleriyle tüm yeni iPhone’ların çok daha iyi kamera performansına imza atması bekleniyor. OLED ekranlardaki yüksek maliyetten ötürü Apple’ın iPhone 9’da LCD ekrana ,Xs ve Xs Plus modellerinde OLED ekrana yer vereceği iddia ediliyor.  JDI’ın 2.160 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6 inçlik ekranın daha uygun fiyatlı iPhone’larda kullanılma ihtimali kuvvetle muhtemel. iPhone 9’un ekran basınç kuvvetini algılayan 3D Touch’a destek vermeyeceği söyleniyor. Yüz tanıma sistemi Face ID ve Animoji gibi özelliklerin ise iPhone 9’da yer alacağı belirtiliyor.

Tüm yeni iPhone’ların A12 Bionic işlemcisinden güç alması bekleniyor. Üst segment iPhone modellerinde 3 GB yerine 4 GB RAM’in bulunacağı da dile getiriliyor.

Yeni iPhone’ların satış fiyatları ne olacak?

Paylaşılan bilgilere göre Face ID teknolojisine sahip 6,1 inçlik iPhone modeli 649 veya 749 dolardan, 5,8 inçlik ikinci nesil iPhone X 999 dolardan, 6,5 inçlik iPhone X Plus ise 1.099 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.