reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 2020

iPhone dünyası yeni tasarıma ne zaman geçecek?

Apple’ın 2019 iPhone modelleri gelmeden gelecek telefonlar hakkında bilgiler çıkmaya devam ediyor. Bu sefer yeni paylaşılan bilgiler tasarım tarafından.

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre 2020 iPhone modelleri ile yeni bir tasarıma geçilecek. Yani iPhone X ile hayatımıza giren çentikli tasarımı dilini önümüzdeki yıl değiştirecek teknoloji devi Apple, burada 2021’e kalmayarak sevindiriyor. Şimdilik yeni tasarımın nasıl olacağı bilinmiyor. Ancak çentiğin ortadan kalkacağı ve TrueDepth kamera sisteminin ekran altına alınacağı tahmin ediliyor. Buna ek olarak 2020 modellerinin kesin olarak 5G desteğiyle geleceği de belirtiliyor. Kamera konusunda ciddi şekilde gelişecekleri de aktarılan telefonların, tam olarak 2017 yılında karşımıza çıkan iPhone X’daki dönüşümü / değişimi gerçekleştirmesi bekleniyor. Buna gerçekten büyük ihtiyaç bulunuyor. Çünkü 10 Eylül’de tanıtılacak iPhone’lar da temel olarak X ile geçilen tasarımı taşıyor. Sadece daha büyük bir arka kamera modülü geliyor. Kişiler artık yeni bir tasarım görmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPhone modelleri hakkında başka bilgiler de var

Bloomberg‘in sağlam kaynaklara dayandırılan haberine göre 2020 ya da 2021 iPhone modellerinde hem Touch ID hem de Face ID bir arada olacak. Yani hem parmak izinizi hem de yüzünüzü okuyabilecek telefonlar, bu sayede çok daha güvenli hale gelecek. Touch ID’yi yeni modellerde direkt olarak ekrana entegre edecek denilen Apple, bu teknolojiye sonunda hazır gibi görünüyor.

İlgili Video