reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Gelecek iPhone modelleri için birçok kişiyi sevindirecek gelişme

10 Eylül tarihinde 2019 iPhone modelleri geliyor. Ancak firma 2020 modelleri üzerinde de çalışıyor. İşte bu telefonlardan yeni bilgiler var.

Bloomberg‘in sağlam kaynaklara dayandırılan haberine göre 2020 iPhone modellerinde hem Touch ID hem de Face ID bir arada olacak. Yani hem parmak izinizi hem de yüzünüzü okuyabilecek telefonlar, bu sayede çok daha güvenli hale gelecek. Touch ID’yi yeni modellerde direkt olarak ekrana entegre edecek denilen Apple, bu teknolojiye sonunda hazır gibi görünüyor. Giriş güvenliği için kişilere iki farklı seçenek sunacak firma, bu çiftli yapıyı 2021’e de bırakabilir deniyor. Bu konuda elbette yüzde 100 kesin bilgi almak henüz mümkün değil. Ancak Face ID’yi sevmeyenler bu yeni gelişmeye oldukça sevinecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri hakkında bilgiler şöyle

Burada üç yeni model geliyor: iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max. Ortak olarak güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan Pro’lara OLED ekran ile üçlü kamera koyacak Apple, iPhone 11’de ise LCD ekran ile çiftli arka kamera kullanacak. Pro modellere aynı zamanda AirPods’u şarj için bir ters kablosuz şarj sistemi yerleştirecek firmanın, modellerin Face ID yüz tanıma sistemini de geliştirdiği aktarılıyor. Tasarımları arka kamera modülleri haricinde değişmeyecek telefonlar, 750 dolar, 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketlerine sahip olacak. Modellerde bir gece fotoğraf çekim modu da olacak.

İlgili Video