reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

iPhone’ların beklenen özelliği için kötü haber

Apple’ın gelecek iPhone modelleri uzun süredir gündeme gelen bir özelliği taşıyacak. Ancak bunun için daha çok beklenmesi gerekecek.
Son dönemde biraz itibar kaybeden analist Ming-Chi Kuo’ya göre 2021 iPhone modellerinde hem ekrana entegre Touch ID parmak izi sistemi hem de Face ID yüz tanıma sistemi bir arada olacak. iPhone X ile Touch ID’yi hayatımızdan çıkaran ve yerine çentikte yer alan TrueDepth temelli çalışan Face ID’yi getiren Apple, geri dönüşü çok uzun zaman sonra yapacak gibi görünüyor. Bu bilginin doğruluğu konusunda bazı şüpheler bulunurken, yine de iki sistemin bir arada sunulacak olması kağıt üzerinde hem kullanıcı tercihi hem de güvenlik açısından güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone modelleri 11, 11 Max ve 11 R hakkında baya bilgimiz var

Ortak olarak güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan 11 ve 11 Max’te OLED ekran yer alıyor. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 11 ve 11 Max’in arkasına üç adet, 11 R’ın arkasına ise iki adet kamera koyan Apple, burada ultra geniş açıyı iPhone kullanıcılarının hayatına sokmaya hazırlanıyor. 11 R haricinde yeni bir Taptic Engine titreşim altyapısını kullanacak telefonlar, bazı kaynakların aksine USB-C değil Lightning portuyla yolda bulunuyor. Kaynaklara göre telefonlarda bir Smart Frame özelliği de yer alıyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekimlerini normalden daha geniş yapacak ve böylece kişilere çekim sonrasında daha geniş kadraj ayar imkanı tanıyacak. Ön kameralarının saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söylenen yeni aile, hep dediğimiz gibi devrimsel yenilikler taşımıyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek akıllı Android telefonlar böyle görünecek