reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 2020

Gelecek iPhone modelleri için dikkat çeken yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple, 2019 iPhone ailesi üzerindeki son dokunuşları yapıyor. Yeni gelenler ise 2020 ailesinden dikkat çekici bilgiler veriyor.

2019 iPhone ailesi üç farklı cihazdan oluşuyor. Burada XI, XI Max ve XR 2019 modelleri geliyor. Bu durumun 2020’de de değişmesi bekleniyor. Ancak 2020 iPhone modelleri teknik olarak ciddi yenilikler getiriyor. Apple’a üretim yapan tedarikçiler ile görüşen analistlere göre 2020 iPhone’larda “akustik” temelli tam ekran Touch ID parmak izi okuma sistemi yer alacak. Biliyorsunuz mevcut ve gelecek jenerasyonda sadece Face ID yüz tanıma sistemi kullanılıyor. 2020’de ise tüm ekranın bir parmak izi sensörü haline getirileceği belirtiliyor. Bu yeni telefonlara Face ID koymayacağı tahmin edilen Apple, çentiği atabilir ya da iki sistemi bir arada kullanabilir deniyor. 2020 iPhone’larda 5G desteğini vereceği de söylenen teknoloji devi için, iPhone 8 donanımının güncellenmiş haline sahip bir iPhone SE 2‘nin de sözü ediliyor. Biliyorsunuz yeni bir SE çok uzun zamandır konuşuluyor ve talep ediliyor. 2020 iPhone’ların arka kameradan üç boyutlu algılama özelliği sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPhone modelleri için ciddi yenilikler bekleniyor

Aynı analistler 2019 iPhone’larda Samsung dışında LG’de gelen OLED ekranların kullanılacağını da ekliyor. XR 2019’a 4G RAM koyacağı söylenen Apple’ın, cihazların tasarımını da yenilemesi bekleniyor. Ancak bu konuda kesin bilgiler gelmiyor. Bu yıl çıkacak telefonların tasarımında büyük arka kamera çıkıntısı haricinde ciddi bir fark yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son reklamlarından