reklamı kapat

POPÜLER

2010 iPhone Apple

Devrimsel yeniliklerin beklendiği gelecek iPhone modelleri

Teknoloji devi Apple, eylül ayında 2019 iPhone ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak şimdiden 2020 modelleri hakkında bilgiler geliyor.

Teknoloji devi Apple‘dan bu yıl üç yeni iPhone modeli geliyor. Bunlar XI, XI Max ve XR 2019 modelleri. Bildiğimiz kadarıyla daha hızlı bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak modellerin, ters kablosuz şarj sunacağı da söyleniyor. Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak yeni iPhone’lar, yine 999 dolardan başlayacak deniyor. iOS 13 betasında görünenler doğruysa Lightning yerine USB-C portuyla gelen telefonlardan XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera bulunuyor. Özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, görebileceğiniz üzere “devrimsel yenilikler” taşımıyor. Esas devrimsel yeniliklerin beklendiği 2020 iPhone ailesi, Ming-Chi Kuo’ya göre 5,4 inç, 6,7 inç ve 6,1 inç OLED ekranlı üç farklı modelden oluşuyor. Kuo’ya göre ailedeki 5,4 inç ve 6,7 inç amiral gemileri 5G desteğine sahip olacak. 5G dönemine 2020’de adım atacağı görülen Apple, bu konuda biraz geç kalacak ancak altyapı oturmadığı için çok daha büyük eleştiri almayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPhone modelleri devrimsel olmak zorunda

Çünkü birçok iPhone X kullanıcısı bile ortaya çıkanlar üstünde XI ailesine geçmeyi düşünmediğini belirtiliyor. Bunun arkasında telefonlar için istenen 999 dolar gibi yüksek fiyat etiketinin de etkisi bulunuyor. Bu açıdan kullanıcıları kandırması için Apple’ın yeni modellerde çok ciddi değişikliler yapması gerekiyor. Yine eylül ayında tanıtılacağı söylenen telefonların nasıl görüneceği ise henüz bilinmiyor. Ancak firmanın 2020 iPhone’lar ile çentiği ortadan kaldırabileceği tahmin ediliyor. Burada ekran altı kamera teknolojisi adı geçiyor.