reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple, sürpriz yaratan özel bir iPhone üzerinde çalışıyor

Teknoloji devi Apple, ortaya çıktığı kadarıyla özel bir iPhone üzerinde çalışıyor. Bu modelin sadece tek bir pazar için hazırlandığı belirtiliyor.

Apple’ın iPhone satışları dünyanın her yerinde düşüyor. Yüksek fiyat etiketinin etkisiyle kişiler iPhone’lara yönelemiyor. Bu durum kendisini özellikle dünyanın en büyük pazarlarından Çin’de hissettiriyor. Çin merkezli firmaların bütçe dostu güçlü modelleri karşısında yeni nesil iPhone’lar kesinlikle öne çıkamıyor. İşte firma bunu değiştirmek istiyor. Gelen bilgilere göre Apple’ın Çin’e özel bir iPhone planı bulunuyor. Bu modelin teknik detayları ya da tasarımı hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak cihazda FaceID yerine Touch ID parmak izi sensörünün kullanılacağı söyleniyor. Nedense Çin’li kullanıcıların FaceID’yi sevmedikleri ve pek kullanmadıkları belirtiliyor. Çin pazarından daha fazla yararlanmak isteyen Apple, tarihinde ilk defa spesifik bir pazara özel telefonla çıkış yapacak gibi görünüyor. Bu modelin fiyatının düşük olacağı belirtiliyor ve bu da Çin pazarı için yüksek satış anlamına geliyor. Çin’de çok ciddi miktarda Apple fanı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın 2019 iPhone modelleri ise böyle olacak

Apple‘dan bu yıl da üç yeni iPhone modeli geliyor. Bunlar XI, XI Max ve XR 2019 modelleri. Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak yeni iPhone’lar, yine 999 dolardan başlayacak deniyor.Telefonlardan XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera bulunuyor. Özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, görebileceğiniz üzere “devrimsel yenilikler” taşımıyor.

İlginizi Çekebilir

Kendi başına uçabilen mikro robot