reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone

Beklenen yeni nesil iPhone modelleri için tarih verildi

Teknoloji devi Apple, çok büyük eleştiri aldığı çentiği iPhone kullanıcılarının hayatından ne zaman çıkaracak? Tarih belli olmuş gibi görünüyor.

2020’de düşen satışları ve karı artırmak adına dört farklı iPhone tanıtacak denilen Apple, 2020 için tasarım konusunda önemli bir adım atacak gibi görünüyor. Popüler analist Ming-Chi Kuo‘ya göre 2020 yılında çıkacak iPhone’larda şimdi olduğundan daha ufak bir çentik kullanılacak. Peki çentik tam olarak ne zaman gidecek? Yine Kuo’ya göre firma 2021 itibariyle tam ekran bir iPhone’la karşımıza çıkacak. Bu modelin Face ID sistemini direkt olarak ekranın altına alması bekleniyor. Biliyorsunuz ekran altı kamera teknolojisi 2020 başında OPPO tarafından gerçeğe dönüşüyor. Bu açıdan Apple’ın sürece 2021 gibi dahil olacağı ve tamamen ekrandan oluşan bir iPhone’la yeni döneme geçiş yapacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önümüzdeki aylarda iPhone XI, XI Max ve XR 2019 geliyor

Ortaya çıkan bilgilere göre cihazlar ortak olarak güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak denilen yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı söyleniyor. Bu sayede yeni AirPods telefonların arkasında kablosuz olarak şarj edilebilecek. Kamera tarafından cihazlardan iPhone XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera bulunuyor. Özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, USB-C yerine yine her zaman olduğu gibi Lightning ile gelecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10 için gelen ilk resmi video