reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 2

iPhone SE 2’nin çentikli tasarımını doğrulayan sızıntı

Apple‘ın iPhone 5 serisinin ruhunu taşıyan modeli iPhone SE‘nin yeni versiyonuyla ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Ortaya çıkan ekran koruyucu kaplamalar ise tasarımda çentiği işaret ediyor.

iPhone SE 2‘nin tasarımı için bir süredir “çentikli olacak” dedikoduları dolanıyordu. Farklı tasarımlar internette yer alırken, asıl sızıntı ise yine aksesuar tarafından geliyor. Bildiğiniz gibi söz konusu iPhone modelleri olunca sızıntıları genellikle kılıflarda yaşıyorduk. Ancak kılıflar arka kamera sayısı ya da şekli gibi bilgileri işaret edebiliyor. Bu seferki sızıntı ise ekran koruyucu jelatinlerle geliyor. Twitter kullanıcısı Sonny Dickson’ın paylaşımı iPhone X ve iPhone SE 2’nin ekran koruyucu jelatinlerini yan yana getiriyor. Apple’ın yeni SE modelinde de çentik görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple çentiği benimsiyor

‏iPhone X çıktığında tek seferlik bir model olduğu ve firmanın çentiği devam ettirmeyeceğini düşünenler ise fena halde yanılıyor gibi görünüyor. Apple çentikli tasarımı benimsemek bir kenara çentiği tüm sektöre adeta bir virüs gibi yaymış durumda. Çentiksiz çıkan telefonları neredeyse yadırgar hale geldiğimiz günlerde firmanın telefonlarında bu tasarımı görmeye devam edeceğiz gibi. Yeni SE modeli ise özellikleriyle merak ettiriyor. Çentik Face ID’yi işaret ederken, Animojileri de beraberinde getirecek gibi. Tabii Apple’ın çerçevesiz tasarımı benimsemesi sonucu ikonik iPhone görünümüne de tamamen veda edeceğiz ne yazık ki.