reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE ve iPad mini 4’e hafıza dopingi

Apple son günlerde kullanıcılarını memnun edecek gelişmelerle gündeme geliyor. Kırmızı renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisinin yanı sıra yeni iPad de sonunda duyuruldu. Tüm bu gelişmelerin ardından sırada iPhone SE ve iPad mini 4‘e geldi. Her iki cihaza da dahili hafıza takviyesi yapıldı.

En ufak iPhone modeli olan iPhone SE, 4 inç retina ekran, A9 çip ve 12 megapiksellik kamera gibi özelliklerle geliyor. 1136×640 piksel çözünürlüğe sahip olan iPhone SE’nin hafıza seçenekleri ise 16 GB’dan başlıyordu. Apple şimdi iPhone SE için en düşük hafıza seçeneğini 32 GB haline getiriyor. Apple bu hafıza seçeneğine ek 128 GB’lık hafıza seçeneğini de kullanıcılara sunuyor. Bu kararla birlikte Apple satışta olan son 16 GB seçenekli akıllı telefonuna da elveda demiş oluyor. Farklı kaynaklara baktığımızda fiyatlarda bir değişiklik yaşanmayacağı söyleniyor. Yani 32 GB’lık iPhone SE, 16 GB olan versiyonla aynı fiyattan satışa sunulacak gibi görünüyor. Bu sayede daha az ödeyerek daha fazla depolama alanına sahip olmak mümkün olacak.

Öte yandan benzer bir durum iPad mini 4 için de söz konusu. Bu sefer 32 GB ve 64 GB modellere veda ediyoruz. Böylece iPad Mini 4 alırken karşımıza en düşük depolama seçeneği olarak 128 GB çıkıyor. Tıpkı iPhone SE’de olduğu gibi iPad mini 4’de de fiyat değişikliği yaşanmayacak gibi görünüyor.