reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X, Huawei’nin alay konusu oldu [Video]

18 Eylül 2017

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 10, 16 Ekim’de tanıtılacak ve beklentiler şimdiden oldukça yükselmiş durumda. Huawei, Singapur sayfasının Twitter gönderisiyle beklentilerimizi biraz daha yükseltiyor ve Apple’ı alaya alıyor.

Geçtiğimiz günlerde globalde en çok satan akıllı telefon markaları listesinde Apple’ı üçüncülüğe düşürerek ikincilik konumuna yükselen Huawei, amiral gemisi Mate 10 modeli için geri sayımda. Yapay zeka alanındaki çalışmaları kulaktan kulağa dolaşan Huawei, IFA 2017’de tanıttığı Kirin 970 işlemciyle beraber ne kadar iddialı olduğunu da ortaya koymuştu. NPU olarak kısaltılan “Neural Processing Unit”e sahip Kirin 970, yapay zeka görevlerini sırtlanıyor.

16 Ekim‘e geri sayım yapan Huawei’nin Twitter gönderisi ise oldukça iddialı. Apple’ın sahnedeki Face ID hatasına gönderme yapan Huawei, Craig Federighi’yi de bir palyaço emojisiyle tasvir etmiş. Ağzı, burnu ve yüzü gören yapay zeka suratı tanıyamıyor ve ekranı açmayı başaramıyor. Sonrasında ise The Real AI Phone (Gerçek yapay zeka telefonu) hashtag’iyle video tamamlanıyor. Huawei Mate 10’un yapay zeka alanında ne gibi çözümler sunacağı şimdilik netlik kazanmış değil. Tanıtımın ardından söz konusu yapay zeka çözümleri Huawei’yi global satış listesinde ikinci sırada tutmaya yetecek mi hep beraber göreceğiz.

YORUMLAR