reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR (2019)

iPhone XR (2019) modelinin bağlantı performansına yönelik güzel haber

2019 Apple iPhone ailesinin en uygun fiyatlı modeli iPhone XR (2019) olacak. İşte bu model internet hızı konusunda pişman etmeyecek.

Sağlam kaynaklara göre 2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. İşte bu modellerden yeni XR, söylendiği kadarıyla mevcut modele oranla çok daha yüksek LTE bağlantı hızı sunacak. Bunun arkasında ise 2×2 MIMO değil 4×4 MIMO anten desteği yer alıyor. Söylendiği kadarıyla 4×4 MIMO teknolojisi sayesinde telefon ile baz istasyonları arasında dört hatlı veri bağlantısı kurulabiliyor. Bu da doğal olarak bağlantı performansını artırıyor. Ailenin geri kalanından çok daha ucuz olacak model, bu yıl ayrıca çift arka kamera ile karşımıza çıkacak deniyor. Bu da renkli bir gövde üzerine kurulacak telefonun yenisi için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone ailesinin geneli hakkında bildiklerimiz artıyor

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla iPhone XI Max arkasındaki üçlü kameranın iki tanesi 10 megapiksel ve 14 megapiksel çözünürlüğe sahip. Üçüncü kameranın çözünürlüğü bilinmezken, modelin önündeki TrueDepth kamera sisteminde ise 10 megapiksel bir özçekim kamerasının adı geçiyor. Genel olarak bütün ailenin USB-C değil Lightning portuna sahip olacağı da belirtilirken, modeller WiFi konusunda çıtayı yükseltecek deniyor. Çünkü ailenin Wi-Fi 6 standardına destek vereceği belirtiliyor. Bu sayede mevcut kullandığımız Wi-Fi 5’e oranla bağlantı hızı yüzde 40 oranında artacak telefonlar, IEEE 802.11ax teknolojisini temel alacak. 2019 ailesinin 5G bağlantı desteği sunacağı da dikkat çeken yeni bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Mevcut iPhone XR için çıkan reklamlardan