reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XR

iPhone XR ve Samsung Galaxy Note 9 üzerinde Fortnite karşılaştırması [Video]

Fortnite hiç şüphesiz mobil platformun en başarılı oyunları arasında yer alıyor. Oyun tutkunları tarafından beğeniyle oynanan Fortnite’ın performansı son günlerin popüler telefonları iPhone XR ve Samsung Galaxy Note 9’da karşı karşıya geldi.

Son Fornite güncellemesiyle birlikte iOS cihazlara saniyede 60 kare seçeceğinin geldiğini hatırlatmakta yarar var. Fortnite Battle Royale son derece rekabetçi olduğundan ve daha yüksek yenileme oranı, oyunun hızlı hareketleriyle oyuna devam etmesine yardımcı olduğundan, saniyede 60 kareye kadar olan güncelleme çok önemli. Her şeyin nerede olduğunu bilerek savaşın yarısı olduğunu bilen bir oyunda, daha yüksek bir kare hızı, kullanıcılara saniyede 30 karede oynayanlardan daha erken bir kare görünebileceğinden, kullanıcılara biraz daha yararlı veriler sağlıyor. Nintendo’nun oyun konsolu Nintendo Switch saniyede 30 kare oyun deneyimine imkan sağlarken, yeni iPhone’lar saniyede 60 kare oyun deneyimine imkan tanıyor. Galaxy Note 9’un da saniyede 30 kare deneyim sunduğunu söyleyelim. Test için, her iki telefon da yüzde 100 pil ömrüyle başladı ve parlaklık maksimum seviyeye çıktı. Bluetooth kapalı ve arka plan uygulamalarının tümü de her cihazda kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR A12 Bionic işlemcisiyle fark yaratıyor

Kare hızındaki farktan ötürü karşılaştırmanın galibi iPhone XR oluyor. Karşılaştırmayı yapan AppleInsider ekibi, oyunun yepyeni bir deneyim sunduğunu söylüyor.

İlgili video

iPhone XR ve Galaxy Note 9 karşılaştırması

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone modelleri