reklamı kapat

POPÜLER

Ant-Man and the Wasp

Iron Man 2’nin gizli kalan Ant-Man and the Wasp bağlantısı

Avengers Infinity War‘un vizyona girmesinin ardından gözler Avengers 4‘e çevrilmiş durumda. Fakat merak edilen bu Marvel filminin gösterime çıkmasına neredeyse bir sene var. O zamana kadar Ant-Man and the Wasp ve Captain Marvel bizlere çeşitli ipuçları sunacak. Üstelik görünen o ki yaz aylarında vizyona girecek olan Ant-Man and the Wasp‘ın Iron Man 2 ile net bir bağlantısı var.

Marvel Sinematik Evreni’nin ilk filmlerinden biri olan Iron Man 2 şimdiye kadar pek çok farklı referans içermesiyle gündeme geliyor. İşte bu bağlantılardan biri kısa süre önce fark edildi. Reddit kullanıcısı waddafaque tarafından paylaşılan videoda Tony Stark’ın G.O.L.I.A.T.H.’tan bahsetmesine şahit oluyoruz. JARVIS‘ten P.E.G.A.S.U.S., E.X.O.D.U.S. ve G.O.L.I.A.T.H. projelerine dair her şeyi bir araya getirmesini istiyor. İşte adını seneler önce duyduğumuz G.O.L.I.A.T.H. sonunda Ant-Man and the Wasp’ta anlatılacak.

G.O.L.I.A.T.H.’ı temelde Hank Pym (Michael Douglas) ve Bill Foster‘ın (Laurence Fishburne) üzerinde çalıştığı bir proje olarak özetleyebiliriz. Proje Pym Particles üzerinde araştırma yapıyordu. Çalışma bir insan veya nesnenin kütlesinin nasıl artırılabileceğine odaklanıyordu. Elde edilen sonuçlar Ant-Man’in devasa bir hal almasına yardımcı oluyor. Hatta Scott Lang fragmandaki sahnesinde 20 metre büyüklüğüne ulaşabildiğini dile getiriyordu.

Bu ufak detaylar sayesinde anlıyoruz ki Marvel Sinematik Evreni sandığımızdan çok daha ustaca örülmüş durumda. Her filmde ufacık da olsa bir gönderme veya farklı kahramanlara ait detaylar fark etmek mümkün. G.O.L.I.A.T.H.  ise bunlardan sadece bir tanesi.

İlginizi çekebilir

Ant-Man and the The Wasp fragmanı

YORUMLAR