reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9
Nokia 9

İşte beş arka kameralı Nokia 9’dan ilk görsel

HMD Global, Nokia 9 modeliyle sık sık gündeme geliyor. Bugün ortaya çıkan bir görsel ile modelin merak edilen beşli kamera sistemini gözler önüne seriyor.

Nokia 9 çok uzun süredir gündemde bulunuyor. Geçen gün TA-1131 kod adıyla Çin merkezli 3C üzerinde görünen telefon, bugün ilk defa bir görsel sızıntısıyla karşımızda. Aşağıda görebileceğiniz bu görsel, modelin beş arka kamerasını gözler önüne seriyor. Firmanın 2018 bitmeden lanse etmesini beklediğimiz gerçek amiral gemisi, bu kamera sisteminde dev isim Zeiss‘ın altyapısını kullanıyor deniyor. Kameraların çok farklı konumlandırıldığı bu yapı, kişilere geniş açı ve yüksek yakınlaştırma (zoom) imkanını bir arada sunacak gibi duruyor. Çok yüksek çözünürlüğe sahip olacağı belirtilen kamera, Huawei P20 Pro‘nun alanda yaptığı atılımı farklı bir seviyeye taşıyacak gibi görünüyor. PureView markasını da artık elinde tutan HMD Global, bu modele kendi içerisinde A1 Plus adını veriyor. Gücünü Snapdragon 845‘ten alacağı söylenen akıllı telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüne de sahip olacak deniyor. LG üretimi bir OLED ekran üzerine kurulacak gibi duran modelin, çentikli bir tasarım kullanacağı tahmin ediliyor.

Nokia 9
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 çok merak ediliyor

Bu görseldeki modelin Nokia 9 haricinde başka bir telefon olmasına pek ihtimal verilmiyor. Henüz ön yüzünü ya da daha net bir görselini görmediği model, dediğimiz gibi çok merak ediliyor. Küllerinde doğan Nokia, akıllı telefon sektöründe ciddi atılımlar yapıyor.

İlgili Video

Bu da Nokia 8’in tanıtım videosu