reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

İstiyorsan gel ve al; Mercedes’ten sekiz silindirli X-Class için meraklandıran açıklama

Uzun süredir beklenen altı silindirli opsiyonuna yurt dışında kavuşmaya başlayan Mercedes X-Class önümüzdeki sürecin şekline göre V8’e de sahip olabilir.

Nissan ile yapılan anlaşmanın ardından Navara ile altyapı kardeşi olarak hayata geçirilen Mercedes X-Class tanıtım sürecinden beri pek çok farklı alanda gündeme geldi. Modifikasyonlar, güvenlik testleri ve arazi yeteneklerinin ön planda olduğu başlıklara nihayet eksik kalan tek parça da dahil oluyor. Avustralya’da düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında 258 beygir güç ve 550 Nm tork üreten 3.0 litrelik V6 opsiyonuyla karşımıza çıkan X-Class bu alanda Amarok ile birlikte kullanıcılarla buluşacak olan ikinci model konumunda. Etkinlik kapsamında dünyanın pek çok farklı noktasından gelen basın mensuplarıyla bir araya gelen Mercedes Baş Tasarımcısı Frank Schumacher bu zamana kadar hiç duymadığımız bir ihtimal hakkında açıklamalarda bulundu. Pickup dünyası içerisinde yeni bir kulvar açan modelleri için sekiz silindirli bir versiyona da yeşil ışık yakabileceklerini belirten başarılı isim böylelikle meraklılarını heyecanlandırmayı da başarmış gibi gözüküyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İhtimal dahiline alınabilir

Yeni versiyonun da aileye dahil olmasıyla birlikte dört ve altı silindirli motorlarla satın alınabilecek olan X-Class’ın sekiz silindirli versiyonu için talep koşulu aranıyor. Konuyla ilgili açıklamalarında; “X-Class’ın son versiyonu durumunda olan V6 ile birlikte bir piyasaya analizi yapılabilir. Eğer bundan sonra sekiz silindirli bir versiyona ihtiyaç duyulduğu geri bildirimini alırsak, o zaman bu seçeneği değerlendirmek adına masaya alabilir ve pazara sunabiliriz.” diyen Schumacher en azından şimdilik böyle bir plan olmadığının da altını çizdi. Açıklama dahilinde olan bu versiyon için Amerika pazarının odak noktada olduğunu da ön görmek çok zor değil. Bu süreçte Mercedes cephesine kullanıcı odaklı olarak bir geri bildirimin olup olmayacağı da merak konusu.