reklamı kapat

POPÜLER

İtalyan güzeli İspanya’dan bir ödül daha aldı!

Geçtiğimiz yıl California T’nin yerini alan Portofino, İspanyol otomotiv basını tarafından bir kez daha Yılın En İyi Cabrio Otomobili seçildi.

Geçtiğimiz yıl Best Cars 2018 ödüllerinde sınıfının en iyisi seçilen bu şık Ferrari, İspanya’nın prestijli yayınları arasında yer alan Automovil, Autopista, Autovia ve Coche Actual okurlarının oylarıyla bu yıl da aynı ödülün sahibi oldu. Best Cars jürisi, Madrid’deki Santiago Bernabeo Stadyumu’nda düzenlenen törende Portofino hakkında değerlendirmelerde bulundu. Jüri üyeleri; Ferrari Portofino, tasarım dili ile hepimizi etkiledi. Katlanabilen hard top entegrasyonu ile optimum çözüm sunan otomobil, yüksek seviyedeki malzeme kalitesiyle de göz dolduruyor” ifadelerini kullandılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Ferrari Portofino”

Tıpkı selefi gibi katlanabilen hard top tavana sahip olan Portofino, yeni şasisinin etkisiyle, yerine geçtiği modelden daha hafif bir gövdeye sahip. Otomobilin rijitliği de ileri teknoloji ürünü malzeme ve üretim teknikleri sayesinde arttırılmış. Portofino,  Ferrari ürün gamında kullanılan ve 2016 ile 2017 yıllarında Yılın Motoru seçilen turboşarjlı V8 üniteye sahip. Yeni komponentler ve optimize edilen yazılımı sayesinde California T’nin motorundan 40 bg daha fazla güç üreten 600 bg’lik V8’in karakteristik sesinin de iyileştirildiği açıklanıyor. 760 Nm tork değeri sunan V8, 7-ileri çift kavramalı şanzıman eşliğinde Portofino’yu 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyede ulaştırabiliyor. Maksimum hızı 320 km/s olarak açıklanan otomobilin 0-200 km/s süresi ise 10.8 saniye olarak veriliyor.

İlginizi Çekebilir