reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Portofino M

Ferrari Portofino M; aileye sürprizle eklenen yeni üyeyle tanışın

Salgın sürecinin ardından tanıtımı gerçekleştirilen ilk model olan Ferrari Portofino M, 620 beygirlik güç değeriyle asfalta inecek.

Ferrari’nin 2017 yılından beri GT dinamikleriyle çok yönlü bir kullanım deneyimi vadeden Portofino rozetine yeni bir versiyon dahil oluyor. Sürpriz bir duyuruyla detayları paylaşılan Ferrari Portofino M, COVID-19 sürecine girildikten sonraki süre zarfında markanın sunduğu ilk yeni model olarak kayıtlara geçecek. Adında, performansının daha da artırıldığını ifade eden ve modifiye anlamı taşıyan “M” harfini bulunduran versiyon, birçok teknik yenilikle de beklentilerin ötesine geçiyor. Portofino modelinin evrimini yansıtan yeni model versiyonunun kaputunun altında, üst üste 4 kez “Uluslararası Yılın Motoru” seçilen V8 turbo ailesine ait 3855 cc’lik motor yer alıyor. 7.500 d/d’da 620 HP güç üretecek şekilde optimize edilen motorla birlikte, Ferrari’nin mevcut Portofino modellerindeki 7 vitesli versiyonun yerini alan 8 vitesli şanzıman sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan nitelikleriyle Ferrari Portofino M

Portofino M’nin teknolojik evrimi ve yüksek performansı dış dizaynında kendini hissettiriyor. Tasarımdaki keskin ve yumuşak geçişler ile akıcı formları harmanlayarak kendi içerisinde uyumu sağlayan model, sürücüsünü daha sportif ve agresif olarak tasarlanmış ön tamponlarıyla karşılıyor. Selefi Portofino’dan daha sportif karaktere sahip olan modelin kompakt boyutları ise onu hem performanslı bir GT hem de maksimum araç içi konforu barındıran keyifli bir otomobil haline getiriyor. Ferrari’nin en son tasarım ve mühendislik anlayışını yansıtan, Portofino M, markanın tüm otomobillerinin bir parçası olan Manettino’ya, yarış modunun da eklenmesiyle 5 konumlu olarak yer alıyor. Otomobilin üstün yol tutuş ve çekişini daha da geliştiren yarış modu, Ferrari Dinamik Artırıcı ile desteklenerek sürüş keyfini en üst seviyeye taşıyor. Portofino M’deki gelişmiş sürücü destek sistemleri, havalandırmalı ve ısıtmalı koltuklar ile açılır-kapanır tavan ise otomobili üstün sürüş konforuna sahip gerçek bir Spider’a dönüştürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR