reklamı kapat

POPÜLER

Jason Momoa

Jason Momoa’dan Chris Pratt’a çevre bilinci uyarısı

Aquaman filminin yıldızı Jason Momoa, Guardians of the Galaxy serisinde izlediğimiz Chris Pratt’ı plastik kullanımı konusunda uyardı. Onun Instagram’dan yaptığı bu uyarı büyük ilgi uyandırdı.

Advertisement

Durumu kısaca özetlemek gerekirse, Marvel filmlerinde Peter Quill karakterine hayat veren Chris Pratt kendi Instagram hesabı üzerinden yeni bir fotoğraf paylaştı. Spor salonunda çekilen bu fotoğrafta elinde tek kullanımlık bir plastik şişe yer alıyordu. Aquaman’in yıldızı bu noktada devreye girdi ve fotoğrafın altında şu yorumu yazdı: “Dostum, seni seviyorum ama o tek kullanımlık plastik şişenin orada ne işi var? Tek kullanımlık plastik şişeleri kullanmaktan artık vazgeçmeliyiz.” Onun bu dikkatici yorumuna Chris Pratt’ın yanıtı gecikmedi. Başarılı oyuncu şu sözlerle özür diledi: “Aquaman! Çok haklısın. Hem de çok. Normalde yanımda kocaman, tekrar kullanılabilen bir plastik şişe taşıyorum. Hatta bu şişe o gün de yanımdaydı. Eğer yanlış hatırlamıyorsam, çekim sırasında o plastik şişeyi bana verdiler. Çünkü ellerimi nereye koyacağımı bilemiyordum. Ellerimi nereye koyacağımı hiçbir zaman bilemiyorum. Bu çok rahatsız edici oluyor. Neyse, ben de seni seviyorum dostum. Kesinlikle benim hatam. Evin olan Atlantis’in plastik şişelerle dolup taşmasını istemem. Duyuyor musunuz çocuklar? Daha az tüketin, tekrar kullanın ve geri dönüşümü ihmal etmeyin.”

İki oyuncu arasındaki bu diyalog, takipçilerinin de çevre konusunda bilinçlenmesine yardımcı oldu. Dünya genelinde tek kullanımlık plastik şişe kullanımını azaltmak büyük önem taşıyor. Bu sebeple bu şekilde şişelenen sular yerine kendi suyumuzu taşımak veya cam şişe kullanmak çok önemli.

İlginizi çekebilir

Black Widow ilk fragmanı