reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joker filminin senaryosu hayranların erişimine sunuldu

Joker filmine doyamayanlardansanız Todd Phillips’in Scott Silver ile kaleme aldığı senaryo herkese açık bir şekilde paylaştı. Hemen okuyabilirsiniz.

Dijitaldeki ilk yansımasını 6 Ocak 2020’de iTunes’da yapacak olan Joker filmini senaryosunu ayrıca merak edenlerdenseniz, filmin senaryosu nihayet hayranlarla buluştu. DC Sinematik Evreni’nden bağımsız olan yapım, bunu senaryonun başında da net bir şekilde belirtiyor ve herhangi bir DC filmiyle bağlantılı olmadığını vurguluyor. 102 sayfalık senaryo sizi filmin havasına sokmakta ise hiç gecikmiyor.

Gişede 1 milyar sınırını aşan Joker, diğer DC filmleriyle bağlantılı olmasa da DC çatısı altındaki en başarılı filmlerden biri. Şimdilerde ikinci bir film ihtimali üzerine dedikodular ısrarlı şekilde dolaşırken bu dedikodular bir netlik taşımıyor. Joaquin Phoenix’in hayli beğenilen performansıyla film Oscar yolunda da iddialı yapımlar arasındaki yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker senaryosu Bruce Wayne’in ailesinin katilinin adını geçirmiyor

Senaryoda en dikkat çekici noktalardan biri Wayne ailesinin öldürüldüğü anda katil için herhangi bir isim belirlenmemiş olması. Her ne kadar Arthur Fleck isyanıyla tetiklense de ve bu durum çizgi romanlarda anonim kalsa da Wayne’lerin katili için ismin geçtiği sayılar da bulunuyor. En popüleri ise şüphesiz Joe Chill. Filmde zaten belirtilmemişti ancak küçük bir detay olarak senaryoya da yazılmamış. Bazı detayların ise bu şekilde kalması esasen yönetmenin özellikle yaptığı bir durum. İzleyiciye de yorum imkanı katan bu yöntem senaryoda da bozulmuyor. Joker’in senaryosunun tamamını buradan okuyabilirsiniz. Joker filminin Netflix ve benzeri çevrim içi yayın servislerine ne zaman geleceği hala belirsiz.

İlginizi çekebilir

Christopher Nolan filmi Tenet için zihin kurcalayan ilk fragman