reklamı kapat

POPÜLER

LG ile evde sebze yetiştirme

LG ile evde sebze yetiştirme çağ atlıyor

CES 2020 kapsamında birçok akıllı ev ürünü de karşımıza çıkacak. Bunların bir tanesi de LG imzalı evde sebze yetiştirme makinesi / sistemi olacak.

Evde sebze yetiştirme amacıyla geliştirilen birçok ürün ve teknik bulunuyor. Bu alanda da yer almak isteyen Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, CES 2020 öncesinde geliştirdiği buzdolabı büyüklüğündeki çözümünü görücüye çıkarttı. Tam olarak fuar kapsamında detaylanacak denilen ürün, yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere tam boyutlu bir buzdolabının yanına konumlandırılması için tasarlanmış. Açık tasarımıyla yetiştirilen bitkilerin / sebzelerin kapak açılmadan kontrol edilmesine imkan tanıyan ürün, dört katlı yapıda. Bu sistemin en önemli özelliği yetiştirme sürecini otomatik hale getiriyor olması. Hepsi bir arada çözüm olan bu LG imzalı sebze yetiştirme dolabı, ekilen marul, roka, hindiba, fesleğen vb. gibi ürünleri “ışığı, sıcaklığı ve suyu” otomatik olarak ayarlayarak büyütebiliyor. Burada tüm kontrolün bir akıllı telefon uygulaması üstünden yapılabildiği aktarılırken, genel paket oldukça iyi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG imzalı evde sebze yetiştirme sistemi kullanışlı görünüyor

Ancak bu ürünün kesinlikle ama kesinlikle ucuz olması beklenmiyor. Dediğimiz gibi tüm detayları CES 2020 kapsamında tanıtılacak ürün, gelecek için önemli çözümler arasında yer alıyor. Evde doğal üretim gerçekten herkesin istediği ancak çoğu zaman yapamadığı bir şey. Bu ürün bunu yüzde 100 doğal olmasa da bir bakıma mümkün kılıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirin görünümlü robot kedi