reklamı kapat

POPÜLER

Jurassic World Fallen Kingdom

Jurassic World Fallen Kingdom rekora koşuyor

Dinozorların beyaz perdedeki macerası Jurassic World Fallan Kingdom ile devam ediyor. Kimilerinin çok beğendiği kimilerinin fazlasıyla eleştirdiği film ise gişede rekora koşuyor.

Jurassic Park‘ın devamı niteliğinde olan Jurassic World serisinin yüzü gişede gülüyor. Jurassic World filminin gişede elde ettiği başarı ikinci filmin garantilenmesine neden olmuştu. Ancak bu öyle az buz bir başarı değildi. Film dünya genelinde 1.671 milyar dolar gişe hasılatı elde etmiş ve uzunca bir süre zirveyi kimselere bırakmamıştı. Ardından Star Wars serisi ve Marvel‘ın gelmesiyle çıta daha da yükseldi. Fakat bu serinin ilk filminin rekorunu görmezden geleceğimiz anlamına gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Box Office Mojo‘nun verilerine göre Jurassic World Fallen Kingdom da gişede başarılı bir ilerleyiş gösteriyor. Serinin ikinci filmi Amerika sınırları içinde 274 milyon dolar kazandırdı. Amerika dışında yani uluslararası pazarlarda ise 669 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Böylece filmin toplam kazancı 943 milyon dolara ulaştı. Bu tabloya bakınca Jurassic World Fallan Kingdom’ın 1 milyar dolar sınırını kısa sürede aşacağı tahmin ediliyor. Şimdilik bunun ne zaman gerçekleşeceğini bilmiyoruz fakat serinin ikinci filminin de benzer bir başarı elde etmesi devam filmlerini garantiliyor diyebiliriz. Bakalım Jurassic World 2‘nin toplam gişe hasılatı ne olacak?

İlginizi çekebilir

Jurassic World 2 fragmanı