reklamı kapat

POPÜLER

oyuncu kulaklık VZR Model One

Kağıt üzerinde çok iddialı yeni oyuncu kulaklığı: VZR Model One

Oyuncu kulaklığı pazarına bu sefer VZR Model One modeli eklendi. Kağıt üzerinde çok iddialı olan model, yüksek konumsal geri bildirim yapıyor.

THX, SRS Labs, Samsung Design Lab, THQ ve Apple‘da çalışmış eski kişiler tarafından 2014 yılında kurulan VZR firmasının yeni kulaklık modeli VZR Model One, genel olarak şık ancak birçok diğer oyuncu kulaklığına oranla standart görünüyor. Kafa üstü formunda olan kulaklık, aktif gürültü engelleme yapamıyor. Ancak kulağı kapladığı için pasif yalıtımının yüksek olduğu aktarılan ürün, açıklandığı kadarıyla 40 mm dinamik sürücüler üzerine kuruluyor ve 10 Hz – 30 kHz frekans tepki aralığına (100-db hassaslık ve 32 ohm empedans) sahip. Ses kalitesinin genel olarak yüksek olduğu söylenen model, farkını esas olarak “CrossWave” adı verilen teknolojisi ile koyuyor. Bu teknoloji sayesinde kulaklık birçok benzerinden çok daha iyi çevresel farkındalık getiriyor ve doğal bir ses deneyimi sunuyor. Bu sistem sayesinde kişilerin oyundaki seslerin konumunu çok daha iyi algılayabildiği aktarılıyor. Bu imkan özellikle FPS / aksiyon oyunları için çok güzel görünüyor.

Yeni oyuncu kulaklığı VZR Model One merak uyandırıyor

Maksimum performans için kablolu tasarlanan ürün, bünyesinde çıkarılabilir bir gürültü engelleme özellikli mikrofon taşıyor. Bu mikrofon ile oyun için görüşme mümkün hale gelirken, VZR Model One sadece oyun değil müzik konusunda da çok iddialı açıklamaların merkezinde yer alıyor. Modelin yurt dışı fiyatı ise 349 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin çıkışı ise 2021’in ikinci çeyreğinde olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR