reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Nova 8 serisi

Kamera modülü dikkat çeken Huawei Nova 8 serisi geliyor

Huawei, ABD ambargosu altında yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Firmadan Huawei Nova 8 serisi de geliyor. İşte ortaya çıkanlar;

Nova 8 ve Nova 8 Pro modellerinden oluştuğu düşünülen Huawei Nova 8 serisi ilk olarak yukarıdaki görsel ile ses getirdi. Görebileceğiniz üzere 23 Aralık tarihinde gelecek modellerden yüksek ihtimalle Nova 8 Pro arkasında yuvarlak yapılı bir kamera modülü yer alıyor. Bu kamera modülünün oldukça büyük olduğu görülüyor. Burada özellikle ana kameranın arkasında güçlü bir sensör var gibi duruyor. Sağlam bir kaynağa göre Nova 8 Pro‘da tam olarak 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor. Kavisli bir tasarımı benimseyen telefon, ekran deliğinde de iki adet kamera taşıyor. Bu da modelde üç boyutlu yüz tanıma var izlenimi doğuruyor. 120 Hz OLED ekran üzerine kurulan 5G destekli Huawei Nova 8 Pro, yüksek ihtimalle gücünü Kirin 9000’den alıyor.

Huawei Nova 8 serisi yanında firmadan yeni bir tablet de geliyor

ABD ambargosu nedeniyle sorunları bitmeyen Huawei, kısa süre önce 12.9 inç 120 Hz OLED ekran sahip Huawei MatePad ile gündeme gelmişti. Bu modelin en ilginç yanlarından birisi ise Apple iPadOS‘u akıllara getiren PadOS işletim sistemine sahip olacak olmasıydı. Söylendiği kadarıyla PadOS direkt olarak Huawei’nin kendi geliştirdiği HarmonyOS üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yani Android kullanmayan tablet, bunun yerine uygulama tarafından AppGallery‘den faydalanıyor. Gücünü yüksek ihtimalle 5 nm Kirin 9000 işlemciden alacak üst seviye tablet, ciddi şekilde merak uyandırıyor. Ancak bu modelin Çin dışına çıkarılmayacağı tahmin ediliyor.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler