reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Quadra Elon Musk

Karşınızda Tesla’nın ilk akıllı telefon modeli olduğu iddia edilen “Quadra”

Elon Musk‘ın büyük bir elektrikli otomobil pazarı oluşturduğu önemli şirketi Tesla, akıllı telefon işine giriyor olabilir. İşte ortaya çıkan “Quadra” isimli ilk model.

Advertisement

Model S, Model X ve ardından gelen Model 3 ile inanılmaz büyüyen Tesla, uzun zamandır akıllı telefonlar için şarj cihazı ve powerbank satıyor. Ortaya çıkan bir sızıntı ise söylendiği kadarıyla şirketin ilk akıllı telefon modelini karşımıza çıkarıyor. Gerçekliği konusunda büyük şüphelerin olduğu model, sızıntıya göre Tesla Quadra olarak isimlendiriliyor. Hem arka kapağı hem de ön camı görünen telefon, ilk olarak dev şirket logosuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ekranı koruyan camdan görüldüğü üzere inanılmaz ince çerçeveler üzerine kurulacak model, ufak da olsa bir ekran çentiğine sahip. Arkasında çiftli lensli kamera barındıracak modelin, dediğimiz gibi gerçekliği büyük şüphe uyandırıyor. Başka bir firmanın Tesla ile yaptığı ortaklığın sonucu olma ihtimali de bulunan Quadra, yine de gerçekten ilginç görünüyor.

Tesla Quadra

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Quadra gerçek olabilir mi?

Bunu şu an için kimse bilmiyor. Ancak Boring Company üzerinden “alev silahı” satan Elon Musk, kolaylıkla bir akıllı telefon da ürettirebilir deniyor. Android işletim sistemli olduğu tahmin edilen telefonun, pil konusunda fark yaratması bekleniyor. Çünkü Tesla dünyanın en iyi pil teknolojilerini geliştiriyor ve sektörü yakından takip ediyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Elon Musk böyle bir ürünle karşımıza çıkar mı dersiniz?

İlgili Video

İşte şirketin son harikası Roadster