reklamı kapat

POPÜLER

Apple LOG Tasarım

Katlanabilir ekranlı ilk Apple ürünü için Samsung yeni adımlar attı

Bugün Güney Kore’den gelen yeni haberlere göre katlanabilir ekranlı ilk Apple ürünü için Samsung Display şirket içinde yeni adımlar attı.

Apple’ın katlanabilir ekranları ilk olarak bir iPad’de kullanmak istediği, daha sonra ise katlanabilir iPhone odaklı çalışmalara girişeceği uzun zamandır gündemde yer alıyor. Apple bu bağlamda uzun süredir LG Display ve Samsung Display firmalarından katlanabilir ekran örnekleri de alıyor ve testler gerçekleştiriyor. Şirketin bu testlere göre katlanabilir ekranlı iPad’in tasarımını sürekli olarak güncellediği belirtiliyor, bugün Samsung Display firmasının katlanabilir panellerin geliştirilmesinde yüksek bir operasyonel verimlilik elde etmek için Apple’a yönelik ekiplerini yeniden organize ettiği belirtiliyor. Samsung Display ve LG Display’in Apple için aralarında 20,25-inç boyutunda bir seçeneğin de olduğu çok sayıda katlanabilir yapıda panel test ettiği aktarılırken, Apple’ın ilk katlanabilir ekranlı cihazını ne zaman tanıtacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple son dönemde genelde yukarıda da dediğimiz gibi katlanabilir ekranlı iPad ile gündeme geliyor. Bu cihaz için geçtiğimiz aylarda bir haber paylaşan DigiTimes, cihazın yoğun bir geliştirme sürecinde olduğunu ve 2024’ün sonunda resmi olarak lanse edilebileceğini iddia etmişti. Katlanabilir ekranıyla büyük ekran alanını nispeten kompakt bir gövdede sunacak bu dört yıldır masada olduğu aktarılan tablet modeli, daha gerçekçi olursak 2024’ün sonunu kaçırabilir yani 2025’in başına da bırakılabilir.

Apple haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli