reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate XS Türkiye'de satılan en pahalı akıllı telefon

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 sıra dışı bir ekranla geliyor

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G modelinin tanıtılmasının ardından Huawei’den de karşı atak gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Huawei Mate X2 modeli ile ilgili yeni detay açığa çıktı.

Huawei Mate X2 ismiyle karşımıza çıkması beklenen telefonun ekranıyla ilgili dikkat çekici bir iddia geldi. Gelen bilgiler gerçeğe dönüşürse Hauwei Mate X2 modelinin ekranı dışa doğru yerine içe doğru katlanacak.  Sızıntılarıyla ün yapmış bir isim olan Evan Blass dışında Ross Young’ın da benzer bir iddia da bulunması telefonun içe doğru katlanabilen bir ekranla geleceğini doğruluyor. Ortaya çıkan patent görsellerinde cihazın Galaxy Note ailesinde olduğu gibi stylus kalemle geleceği belirtilmişti. Stylus kalem için ayrı bir yuvaya sahip olacağı konuşulan telefonun ön tarafında iki adet, arka tarafında ise dört adet olmak üzere toplamda 6 adet kamera yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 modelinde hangi işlemci yer alacak?

Telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Telefonla ilgili resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda açığa çıkması bekleniyor.

Ana görselde kullanılan cihaz Huawei Mate Xs’e aittir

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek