reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold özelinde çıkışa işaret eden önemli güncelleme

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold çok ama çok yakında raflardaki yerini alıyor. Firma bunun için güncellemeleri yayımlamaya başlamış durumda.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ekran sorunu nedeniyle bir türlü satışa çıkamamıştı. İşte bu sorunlar geçtiğimiz haftalarda çözüldü. Yapılan açıklamaya göre cihaz 18 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında raflardaki yerini alıyor. Samsung Mobile’ın başındaki isim DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık şeklinde öz eleştiri yaptığı cihaz, biliyorsunuz yeni bir kullanıcı deneyimi getiriyor. Bu açıdan model için özel eğitim videoları hazırlayan firma, detaylarına aşağıda verdiğimiz ekran sorununa karşı yaptığı tasarım güncellemesi sonrasında, eğitim videolarını da yenilemeye başladı. SamMobile’ın bir örneğini paylaştığı eğitimler, artık telefonun güncellenmiş ve umuyoruz “sorunsuz” halini gözler önüne seriyor. Yani cihaz gerçekten ciddi ciddi çok yakında karşımıza çıkıyor. Şanslı kişiler katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için adeta gün sayıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ekran sorunu için neler yapıldı?

Çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor, tüm ekranı kaplıyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı da söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. 

İlgili Video