reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini helikopter

“Keşke gerçek olsa” dedirten Lamborghini helikopter projesi

Bağımsız bir tasarımcı tarafından dijital ortamda tasarlanan Lamborghini helikopter projesi Falco, asfalt üzerindeki çizgileri gökyüzüne taşıyor.

Elektrikli otomobillerle birlikte son birkaç yılda adını çokça duyduğumuz şeylerden birisi de uçan otomobiller. Airbus gibi havacılık şirketlerinin yanında Toyota gibi markaları da kendi içerisine çekmeye başlayan bu sınıfın, önümüzdeki süreçte ciddi bir pazar payına sahip olması bekleniyor. Nitekim geçtiğimiz hafta içerisinde sizlerle paylaştığımız yarış organizasyonu da bu konu hakkında bize ipuçları veriyor. Uzun vadede olmadık isimleri barındırabilecek bir potansiyeli de göz ardı edilmeyen sektöre Lamborghini helikopter temelini görsek hiç fena olmaya bilir. Tomas Zumalacarregui Arregui isimli bir tasarımcı tarafından dijital ortamda tasarlanan proje Falco adıyla karşımızda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini helikopter projesinden öne çıkanlar

Projeye baktığımızda helikopterin Lamborghini otomobillerinde var olan agresif çizgileri benzer oranda sahip olduğunu görebiliyoruz. Bun yapıyla birlikte, çok keskin açıların hakim olduğu bir bir karakter ortaya çıkıyor. Çift pervaneli bir model olarak hayal edilen helikopterin aerodinamik tasarımı sayesinde yüksek seyir hızlarınına sahip olabileceğine vurgu yapılıyor. Kokpit konusunda hala çalışmalarına devam eden başarılı tasarımcının önümüzdeki günlerde kalan parçaları da paylaşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Skyline R32 için sonsuz arka stop tasarımı