reklamı kapat

POPÜLER

Kickstarter patates salatası projesi hedeflediğinin yüzde 50 bin katı fon topladı

Harika fikir ve buluşların gerçeğe dönüştürülmesine imkan veren Kickstarter‘da kimi zaman büyük fikirlerin fon toplayamadığı veya saçma sapan olduğunu düşündüğümüz girişimlerin binlerce doları cebe indirdiği oluyor. Geçtiğimiz hafta yapacağı patates salatası için 10 dolar toplamaya karar veren Zack Danger Brown’ın hem komik hem saçma diyebileceğimiz projesi çok kısa bir süre içinde 5 bin doları toplayıverdi.

Projeyi ilk duyanlar patates salatasının yeni bir ürün veya teknoloji için kullanılan bir kod adı olduğunu sandıysa da, proje gerçekten patates salatası yapmayı hedefliyordu. Katkı sağlayanların patates salatasına değil de Brown’ın espri anlayışına destek verdiği açık. Örneğin Brown’ın 5 dolarlık “delüks paket”le katkı yapanlara vaatleri şöyle: Patates salatasına eklemek için bir malzeme seçme fırsatını yakalayın; patates salatasının bir miktarını benim patates salatası yapan bir fotoğrafla birlikte size gönderelim. Ayrıca web sitemden size teşekkür edeceğim ve patates salatasını hazırlarken isminizi anacağım.

Ya tutarsa diyerek başlattığı projesi beklediğinden 500 kat fazla fon toplayan Brown, bunun şerefine patates salatası partisi yapacağını da açıkladı. Bu acayip patates salatasında sizin de tuzunuz bulunsun isterseniz kampanyanın sayfasına buradan erişebilirsiniz.